13. Minigolfový turnaj pro veřejnost

12.06.2013 22:46

"Nakonec jsme se dočkali'. Tak by se krátce dal charakterizovat letošní jarní 13. Minigolfový turnaj pro veřejnost. Turnaj, který se měl konat již v neděli 26. května, se nakonec uskutečnil o uplynulé neděli 9. června.

Účastníci turnaje spolu s pořadateli

Turnaj byl z konce května přeložen o dva týdny kvůli přímo mrazivým teplotám okolo 5°C a vytrvalému dešti, a i když předpověď pro neděli 9. června vypadala velmi dobře, nakonec i tak byl turnaj do určité míry počasím ovlivněn, jelikož prakticky přesně v předpokládaný začátek ve 14 hodin se spustila 'průtrž mračen' s občasným hřměním. Nicméně díky sportovnímu přístupu účastníků a maximálnímu nasazení členů TJ MG Cheb byl turnaj zahájen s pouhým 50 minutovým zpožděním a odměnou všem pak bylo sluníčko, které osvítilo údery účastníků ve druhém kole turnaje.

Z výsledkového pohledu zůstalo téměř vše v tradičních kolejích, jelikož absolutně nejlepší výkon zaznamenal Radek Tvrdý, který si sice oproti podzimu o několik málo úderů pohoršil (svou roli hrálo počasí hlavně v prvním kole) nicméně na druhou stranu vyhrál ještě mnohem větším rozdílem a naprosto zaslouženě si odnesl největší pohár za vítězství v kategorii mužů. Za ním si ze svého občerstvení odskošil pro stříbro Josef Neumann a třetí skončil další tradiční účastník Jaroslav Blecha.

V ženách si zlato odnesla Jiřina Zárubová, na stříbro dosáhla velmi spokojená Marcela Lojková a třetí místo pro sebe získala velmi těsně, o pouhý úder před čtvrtou, Tereza Venturová. Tradiční suverénka Renata Tvrdá se tentokrát musela spokojit s 'pouhou' bramborovou medailí. V katogorii od 12 do 19 let zvítězila další pravidelná účastnice Radka Tvrdá. Druhá skončila Kateřina Jankovičová a třetí Pavlína Horká. Kategorii do 12 let naprosto suverénně ovládl Honza Brabec, který se oproti podzimnímu turnaji zlepšil o plných 17 úderů až na součet 88, kdy za zmínku především stojí jeho výborné první kolo za 36 úderů. Druhý skončil Tomáš Cheníček a třetí Denis Artamonov, ostatně tyto stupně vítězů měly stejné složení i loni na podzim.