Bramborový salát z Děkanky byl nakonec celkem "jedlý"

05.10.2013 23:28

Po úspěšném vstupu do nové prvoligové sezony nás čekal výjezd na pražskou Děkanku. O technické náročnosti tohoto hřiště jsme dobře věděli, nicméně vzpomínky na poslední úspěch starý dva roky nám dával vědomí, že se to zvládnout dá. Každopádně pro nás tou největší výhodou byl fakt, že v průběžné ligové tabulce jsme si z Chebu udělali vynikající náskok před dalšími boji.

 

Náš "bramborový" tým, 1. řada zleva: O. Kocum, F. Nečekal ml., J. Nečekalová; 2 řada: J. Wolf, M. Lojka, J. Tvrdý

 

Do Prahy jsme odjeli oslabení o Lukáše Tomana, který se nemohl zúčastnit z pracovních důvodů. Nicméně jsme přijeli s odhodláním, že soupeřům zadarmo nic nedáme.

Páteční tréninkový den byl částečně mařen častým deštěm a tak jsme k tréninku měli prakticky pouze sobotu. I když jsme neodvedli vyloženě tréninkové maximum (to si každý musí do svědomí sáhnout sám), přesto jsme cítili, že hřiště zvládnuté máme. O „číhajících ledovcích“ jsme věděli moc dobře. Děkanka je zkrátka hřištěm, kde se těžko získává, ale lehko se ztrácí. Sestava byla na závěr tréninku po vzájemné konzultaci nominována ve složení Honza Wolf, Ondra Kocum, Honza Tvrdý, Michal Lojka, František Nečekal mladší a náhradnicí Jana Nečekalová.

 

Úvodní kolo jsme odstartovali nemastně neslaně 138 - to bylo přeci jen dost. Znamenalo to ztrátu 11 úderů na vedoucí Tempo, za kterým se seřadili Radotín (130) a Františkovy Lázně (133). Stejně jako my zahráli Orli a horší byl už jen Rakovník B se 145 údery. Dělené 4. – 5. místo nebylo žádným dobrým průběžným výsledkem a věděli jsme, že pokud se nám nepodaří zabrat, už se vzhůru nevyhrabeme.

Ve druhém kole se nám zlepšení podařilo a výsledek 124 by byl zajímavý, kdyby obdobně nezahráli i soupeři z Tempa a Hradce. Radotín šel se 119 do trháku a Lázně se 121 rovněž zaznamenaly výrazný posun. „Odpadl“ jen Rakovník (129) který byl po polovině turnaje již prakticky odhlášen ze hry. Průběžné pořadí družstev bylo po 2 odehraných okruzích následovné: 1. Radotín (249), 2. Tempo (251), 3. Fr. Lázně (254), 4.-5. Cheb a Hradec (262) a 6. Rakovník (274).

Reálným cílem do zbývajících okruhů jsme si stanovili odražení náporu Orlů, kteří překvapivě hráli výsledkově ve spodních patrech tabulky a skalp „Lázeňáků“. Ti pořád byli na dostřel. Radotín a Tempo potvrzovali velmi dobrou znalost pražského hřiště a dokázali toho maximálně využít ve svůj prospěch. Naopak například my jsme se nedokázali vyvarovat „nákupů“ v průběhu kola, zřejmě inspirování blízkým OC Arkády. To jsme ještě netušili, že ty pravé výprodeje máme ještě před sebou.

 

Ve třetím okruhu se utrhlo Tempo (116) nejlepším výkonem dne. Chebské družstvo zahrálo s Radotínem shodně 126, což znamenalo snížení zráty vůči Františkovým Lázním (127) o jeden úder. Odskočili jsme i Hradci (134), ke kterému se přiblížil Rakovník (123). Před závěrečným okruhem se tedy pořadí družstev usadilo takto: 1. Tempo (367), 2. Radotín (375), 3. Fr. Lázně (381), 4. Cheb (388), 5. Hradec (396) a 6. Rakovník (397).

Z uvedených čísel tedy vyplývá, že jsme stále byli ve hře o „bronz“. Ztráta sedmi úderů se na tomto hřišti dala vymazat velmi rychle. Tempo si vítězství bezpečně ohlídalo (124) a druhému Radotínu (129) ještě odskočilo. Frantovkám k bronzu stačilo průměrných 129, neboť Chebské družstvo ve finálovém okruhu absolvovalo avizované výprodeje a součet 140 rozhodně neznamenal útok. Vyloženou pohromou byla především druhá část hřiště. Doslova trofejními kousky byly ledvinky z tučňáka v podání Honzy Wolfa, Ondry ještě v první polovině zapomněl vysypat koš, Honza Tvrdý si kromě pasáže trubka, koš a proudy nechal na závěr doslova bonbon a zakončil kolo příčky 3 a blesk 5, Michal Lojka se zdržel na střeďáku a ledvině (2 x 3). Štěstím bylo, že na pozici finišmana byl Ferda, ke kterému se upínaly naše naděje na záchranu situace. Ferda druhou polovinu zvládl bravurně a až na závěrečném blesku dal za 2 a jeho 23 zkrátka „psalo“. V tu chvíli jsme již věděli, že naši bramborovou příčku nemáme zcela ve své moci. Až závěrečný neúspěšný úder na blesku v podání hradeckého Kamila Rouse pro nás znamenal jednoúderový náskok před zmíněným Hradcem. Znovu můžeme tvrdit, že úderová válka pro nás dopadla šťastně, i když jsme tentokrát bojovali v dolních patrech tabulky a hlavně sami se sebou a se zmíněným Hradcem. Naše čtvrté místo z Děkanky jsme měli nedělené a tím pádem jsme v průběžném pořadí první ligy bodově stejně jako vedoucí Tempo. Rakovník svůj finiš rovněž nezvládl (142) a z jednoúderové ztráty na Hradec zbylo nakonec osamělé poslední  6.místo, propadnout se již nebylo kam.

 

2. kolo I. Ligy – BT Děkanka

Pořadí

Oddíl

Údery

Body

1.

SK Tempo Praha B

491

7

2.

SKDG Fortuna Radotín

504

5

3.

SKGC Františkovy Lázně A

509

4

4.

TJ MG Cheb A

528

3

5.

MGC Hradečtí Orli A

529

2

6.

GC 85 Rakovník B

539

1

 

 

Průběžná tabulka I. Ligy po podzimní části

Pořadí

Oddíl

Údery

Body

1.

SK Tempo Praha B

933

10

2.

TJ MG Cheb A

967

10

3.

SKDG Fortuna Radotín

946

8

4.

GC 85 Rakovník B

980

6

5.

SKGC Františkovy Lázně A

958

5

6.

MGC Hradečtí Orli A

971

5

 

 

V žákovské lize jsme neměli kompletní družstvo a třetí člen do party prostě chyběl. V kompletním složení by soupeři z Hradce měli malé šance, ale díky chebskému dvojčlennému složení hradečtí nemohli prohrát.

Soutěž jednotlivců byla zajímavá a nabídla krásnou míchačku. Před závěrečným okruhem jsme v mužské kategorii měli dva hráče, kteří byli na děleném druhém místě se ztrátou jediného úderu na prvního. Zatímco Ferda se na vedoucí místo dotáhl a o prvenství přišel až v rozstřelu, Honza Tvrdý se díky „Arkádám“ propadl do suterénu tabulky. Jana Nečekalová si ze seniorek odvezla bronz a stejnou příčkou se rozloučil s juniorskou kategorií Michal Lojka, který se od příštího roku „stává mužem“.

Dvě podia jsme měli i v nezvykle počtené kategorii žáků. Honza Kadlec získal bronz a Boris Svoboda skvělým výkonem šlapal na paty tradičnímu vítězi Škaloudovi.

 

Závěrem lze prvoligovou Bohemku z Děkanky zhodnotit nejspíše jako úspěšnou. Nepodařilo se nám ji odehrát podle předturnajových předsevzetí a plánů, ale z dokázali jsme se vyhrabat z hodně nepříjemné situace a i nynější čtvrté místo bylo nakonec úspěchem. Vždyť opět rozhodoval ten nejtěsnější rozdíl jednoho úderu. Nyní bude následovat zimní přestávka, která pro nás bude znamenat stříbrnou zimu. Před zahájením sezony bychom desetibodový zisk brali všemi zmíněnými deseti, nyní nám ta desítka může připadat i málo. Každopádně pro nás znamená velmi dobrou pozici v prvoligové tabulce.

Tradiční fotky skorkaret nebudou chybět ani tentokrát a určitě stojí za shlédnutí. V nejednom případě připomínají doslova pohlednici ze zooparku.

 

Individuální výsledky naši hráčů

Jméno

1.k

2.k

3.k

4.k

Součet

Body

Pořadí v kategorii

František Nečekal ml.

27

23

20

23

93

78

Muži – 2.

Boris Svoboda

25

26

22

22

95

75

Žáci – 2.

Jiří Broumský

30

22

24

23

99

68

Senioři – 7.

Honza Tvrdý

25

25

20

34

104

60

Muži – 13.

Jana Nečekalová

36

23

28

20

107

55

Seniorky – 3.

Ondra Kocum

32

24

26

26

108

53

Muži – 19.

Honza Wolf

27

27

29

28

111

48

Muži – 20.

Michal Lojka

27

25

31

29

112

46

Junioři – 3.

Eva Kadlecová

31

28

28

33

120

33

Ženy – 9.

Honza Kadlec

36

29

24

31

120

33

Žáci – 3.

 

JW