Brambory z Hradce nám zajistily minimálně sezónní bronz

16.05.2013 23:30

O uplynulém víkendu se v Hradci Králové uskutečnila poslední Bohemia Tour v sezóně 2012/2013. Turnaje se, jako po celou sezónu, zúčastnila i naše početná skupina hráčů a hráček, jelikož se jednalo o poslední turnaj, kde jsme měli historické dvojnásobné zastoupení v I. lize smíšených družstev, protože se naše 'béčko' v první lize bohužel neudrželo a sestupuje do druhé ligy.

Zleva dolní řada: Jakub Lojka, Jana Nečekalová, Eva Kadlecová, Honza Kadlec; horní řada: František Nečekal st., Honza Tvrdý, Michal Lojka, Jirka Broumský, Lukáš Toman, Ondra Kocum, František Nečekal ml.

 

První důležitá fáze turnaje se pro nás odehrávala již při domlouvání, kdo vlastně vůbec pojede a kdo ne, tak jak se již prakticky stalo tradicí pro jarní turnaje. Nakonec náš B tým vyslal do bitvy 5 hráčů a A tým, přestože chyběli dokonce tři základní články našenoho vítězného týmu z Rakovníka (Dáša Hirschmannová, Honza Wolf a Mára Nečekal) opět nakonec nastoupil i s náhradníkem (jakýto luxus, se kterým se moc nepočítalo), jelikož na turnaj odjeli všichni tři studenti absentující z předchozího BT.

 

Páteční trénink byl v příjemném květnovém počasí, a přestože podle předpovedi hrozil déšť po celý den, naštěstí přišel až odpoledne, takže bylo relativně dost času si hřiště osvěžit. Větší komplikace nastala v sobotu, kde jsme stihli pouhá dvě kola před tím, než po jedné hodině odpolední trénink ukončil vytrvalý déšť, který nedovolil úplně doladit ani údery ani sestavu. B tým měl sestavu danou, v A týmu nakonec byl na pozici, o kterou byl opět enormní zájem (post náhradníka), posazen Honza Tvrdý. Cílem 'áčka' bylo v nejhorším případě čtvrté místo, přestože sa dala najít paralela s lepením sestavy a následným vítězstvím v Rakovníku, faktem však zůstávala absence našeho dost možná nejstabilnější článku - Dáši a také to, že pro dva z členů základu (Lukáše a Michala) to byl první turnaj letos, nám příliš na síle nepřidávalo. 'Béčko' se chtělo pokusit konečně urvat alespoň jeden bod, ale to bohužel nebylo příliš reálné.

Ještě v sobotu odpoledne po zahájení přišla pozitivně přijatá zpráva o tom, že oba naše týmy byly nalosávany do jedné skupiny. Pro někoho to znamenalo novou zkušenost, pro Ferdu a Frantu Nečekaly to znamenalo dokonce první hraní ve stejné skupině od konce 80. let.

 

Druhou pozitivní zprávou bylo počasí nedělní ráno - sice pod mrakem, ale naštěstí nepršelo a ani zima nebyla tak strašná, jak bylo předpovídáno. Do prvního kola jsme tak mohli nastoupit naprosto v klidu. A kdo by to byl čekal, výkon 132 úderů byl pro A tým na dlouho nejlepším a to jsme zapisovali i jednoho 'černocha'. Tímto výkonem jsme se i tak zařadili na dělené druhé místo společně s Tempem Praha B, jen čtyři údery za Děkankou. Se začátkem jsme mohli být docela spokojeni, nicméně cílem rozhodně bylo zlepšení až někam k solidní hranici 125 úderů. A tým tak byl v přímém boji o přední příčky, bohužel B tým prakticky ztratil šanci na to urvat alespoň bod navíc hned prvním kolem za 162 úderů a ztrátou plných 21 úderů na pátý Rakovník B.

 

Ve druhém kolem se bohužel slovy o nutnosti se zlepšit řídil jediný hráč z pěti v týmu - Lukáš se zlepšil o 6 úderů až na 'oko', nicméně jak začátek vypadal dobře, o to hůře to končilo, jelikož nikdo další se již nejenže nezlepšil, ale ostatní čtyři hráči dokonce zahráli hůře než v prvním kole a výsledkem bylo celkové zhoršení o čtyři údery na součet 136. Naštěstí ani ostatní týmy nehrály bůvíjak dobře, a přestože jsme spadli až na čtvrtou příčku, ztráceli jsme pouhých šest úderů na první Děkanku a po čtyřech úderech na Tempo B a překvapení turnaje Tanvald, který sice měl v celkovém pořadí sezóny velkou ztrátu na záchranu, ale i tak se ještě nechtěl vzdát naděje, i když pro něj to znamenalo nutnost BT v Hradci vyhrát.

 

Ač jsme na to před třetím kolem ani nepomysleli, v tomto kole bylo ještě hůř. Nejenže celý tým pilně již pracoval na naplnění zoologické zahrady*, ale Jirka Broumský si otevřel dokonce zoo vlastní - kombinace sedících tučňáků s velrybou ho ale nakonec poslala na střídačku a tak se do hry dostal i náhradník Honza Tvrdý. Po tomto střídání už všichni tušili, že to opět pravděpodobně nebude nijak skvělé kolo, nicméně, jak špatné kolo to bude, nám došlo až po příběhu, který vyprávěl Ferda, který se mu v kole udál:

"Příčná vrána, ta trubka, seděla na velrybě s dírou, která úplně na střed rozsedla labuť do kosočtverce."

Kromě informace, že to bylo opravdu hrozné kolo, jsme si uvědomili, že jsme účastníky historické události (bohužel v negativním smyslu), která se stává přibližně asi jednou za 10 let - náš dlouhodobě nejlepší hráč Ferda Nečekal zahrál sedmičku na klínovém okně.

Krátce řečeno, výsledkem našeho dalšího zhoršení bylo již před posledním kolem prakticky jisté čtvrté místo, měli jsme 16 úderů ztrátu na ty před námi (Děkanka, Tempo B, Tanvald byly v jediném úderu) a 11úderový náskok na Rakovník B.

 

Přestože jsme se nakonec konečně ve čtvrtém kole zahráli solidní součet 126 úderů, znamenalo to pouze kosmetické úpravy našeho bramborového umístění. Vyhrála Děkanka o dva údery před Tempem Praha B, o další úderem zpět byl Tanvald, který se tak stal i přes velmi srdnatý výkon o pouhé tři údery druhým sestupujícím do druhé ligy. Pátý skončil Rakovník B a poslední s velkou ztrátou Cheb B.

 

*zoologická zahrada vychází z neformálního pojmenování možných zahraných výsledků na drahách (labuť, vrána, židle, tučňák, Willy, velryba)

 

Bohemia Tour Hradec Králové 2013

1.

Děkanka Praha

518

7

2.

Tempo Praha B

520

5

3.

Tanvald

521

4

4.

TJ MG Cheb A

536

3

5.

Rakovník B

549

2

6.

TJ MG Cheb B

619

1

 

Výhra Děkanky a naše čtvrté místo bylo pro nás nepříjemné především z pohledu celkového pořadí, jelikož nás Děkanka předskočila na druhém místě, když má momentálně o bod více, nicméně na druhou stranu jsme si zajistili už s předstihnem již čtvrtou medaili v řadě v I. lize smíšených družstev, jelikož nemůžeme skončit hůře než třetí, a teoreticky stále může obhájit i náš loňský triumf, i když opět je to před posledním turnajem podobně teoretická šance jako před rokem. Náš B tým nakonec bohužel nezískal kýžený alespoň bod navíc, když nejblíže k němu měl již při prvním turnaji - na podzim ve Františkových Lázních, a tak se opět od podzimu bude účastnit druhé ligy.

V týmové sezóně 2012/2013 nás tak čeká v červnu již jen finálový turnaj Přebor Čech v Tanvaldu, kde již bronz máme jistý, a tak se můžeme pokusit o to ještě umístění vylepšit.

 

 Celkové pořadí I. ligy před finálovým turnajem

1.

Tempo Praha B

1899

24

2.

Děkanka Praha

1941

20

3.

TJ MG Cheb A

1950

19

4.

Rakovník B

2019

11

5.

Tanvald

2064

10

6.

TJ MG Cheb B

2251

4

 

Přestože se týmům příliš nedařilo, i tak jsme si odvezli několik velmi dobrých individuálních ocenění. Náš nejlepší hráč Michal Lojka (opět nemohu nezmínit, že se jednalo o jeho první turnaj letos) si odnesl pohár za první místo v kategorii juniorů. Výrazného úspěchu dosáhla také Jana Nečekalová, která nejen, že ovládla kategorii seniorek, ale dokonce ovládla i absolutní kategorii žen. Stříbro v katogorii žáků si odnesl po velmi dobrém výkonu 113 úderů Honza Kadlec a z bronzové 'bedny' se mohla radovat také Eva Kadlecová.

 

Individuální výsledky našich hráčů

Jméno

1.k

2.k

3.k

4.k

Součet

Body

Pořadí v kategorii

Michal Lojka

25

28

24

25

102

61

Junioři – 1.

Lukáš Toman

27

21

26

29

103

59

Muži – 6.

František Nečekal ml.

24

25

33

21

103

59

Muži – 7.

Jana Nečekalová

26

29

28

23

106

54

Seniorky – 1.

Jan Tvrdý

25

28

28

28

109

49

Muži – 13.

Jan Kadlec

32

26

25

30

113

43

Žáci – 2.

Ondřej Kocum

29

29

30

28

116

38

Muži – 14.

Jiří Broumský

30

33

29

25

117

36

Senioři – 19.

František Nečekal st.

30

32

31

25

118

34

Senioři II – 10.

Eva Kadlecová

37

34

30

33

134

8

Ženy – 3.

Jakub Lojka

36

32

36

34

138

1

Žáci – 8.

 

LT