Bronz z Radotína znamená pro Cheb A stříbrnou zimu

01.10.2012 16:16

K závěrečnému prvoligovému klání roku 2012 na BT v pražském Radotíně jsme se vydali v pátek a to v naší dosud nejpočetnější výpravě mimo chebský okres - plných 19 hráčů a hráček. Část výpravy vyrazila ráno, zbytek odpoledne a jak se ukázalo později, hřiště si vyžadovalo ty plné dva tréninkové dny (poznámka korektora – některým ani ty dva plné dny bohužel nepomohly). Přeci jen hřiště v Radotíně pro nás bylo doposud nepoznané. Družstvo Chebu A se muselo navíc vypořádat s absencí Dáši Hirschmannové.

Oranžová na pražské výpravě - zleva spodní dvojřada: D. Bureš, J. Nečekalová, F. Nečekal ml., J. Kadlec, E. Kadlecová, J. Lojka, K. Soustružník; 2. řada: J. Wolf, T. Bureš, I. Broumská, J. Broumský, P. Průcha, V. Placr, B. Svoboda; zadní řada: M. Lojka, L. Toman, J. Tvrdý, O. Kocum

Velmi příjemné prostředí mělo jeden malý, ale podstatný háček, hřiště se nachází na velmi malém prostoru a pohyb hráčů je tak komplikovaný, zejména, když se turnaje zúčastní 91 hráčů, jak tomu bylo právě na Bohemce v Radotíně.

Do prvoligového derby č. 2 jsme nastoupili v těchto sestavách: A tým – Honza Wolf, Lukáš Toman, Honza Tvrdý, Ferda Nečekal, Marek Nečekal a na střídání byla připravena Jana Nečekalová. B tým vyslal na hřiště tuto sestavu – Ondra Kocum, Karel Soustružník, Venca Placr, Boris Svoboda a Tomáš Bureš, náhradníkem byl Honza Kadlec. Stejně jako v předešlém derby jsme i tentokrát byli nalosování do společné skupiny. Bylo zcela jasné, že tento turnaj bude časově velmi náročný a tak jury moudře rozhodla, že neligové skupiny budou nasazeny na letmý start. To znamenalo, že hřiště bylo hned v 8 hodin ráno při úvodním kole plně zaplněné a přispělo to k podstatnému urychlení průběhu turnaje. I tak se však ukázalo, že plynulost hry je velmi malá a hráči dlouho čekali na přesuny k dalším drahám.

Výsledky úvodního kola určily toto průběžné pořadí týmů první ligy družstev: podle očekávání se vedení ujalo Tempo, které potvrdilo velmi dobrou znalost téměř domácího prostředí a se součtem 124 úderů bezpečně vedlo. O celých 11 úderů zpět byl na 2.místě Rakovník. Cheb A obsadil 3. místo se 138 údery a popravdě byl překvapený, jakou dřinu ho to stálo. Slabé červené doplnila nejslabší zelená v podání Ferdy a to bylo na naše očekávání velmi málo. Čtvrtá příčka patřila Děkance, což bylo pro ně velké zklamání, neboť patřili k jedním z favoritů turnaje. Tři černé však určily součet 142 a to nemohlo na lepší umístění stačit. Cheb B i se dvěma černými utrhnul 5. místo se součtem 144 a na posledním 6. místě byli hráči Tanvaldu.

Druhé kolo bylo pro nás v součtu družstva úspěšnější o 7 úderů, ale došlo ke střídání v družstvu. Lukášovi oproti očekávání neděle vůbec nesedla a po sérii špatných úderů a smolných okamžiků si řekl o střídání na střeďáku. Ostatní se také ve druhém kole nezlepšili o tolik, kolik doufali a tak jsme svoji třetí příčku neudrželi. Tempo svůj výkon z prvního kola zopakovalo (124), výrazně se zlepšila Děkanka (123). Také Rakovník trochu zatáhl (129), a tak náš součet 131 (a ten ještě byl vylepšen Ferdovým „okem“ – 21) stačil pouze na pád ze třetí na čtvrté místo. Nejvýraznější zlepšení však zaznamenal Tanvald (129) a předstihl tak Cheb B, kteří ze svého výkonu v úvodním kole ubrali jen dva údery, takže součet činil 142.

Po druhém okruhu bylo pořadí následující. 1. Tempo 248, 2. Rakovník (264), 3. Děkanka (265), 4. Cheb A (269), 5. Tanvald (282), 6. Cheb B (286). Časový rozpis proti původnímu předpokladu opět nabral nebezpečný skluz a bylo patrné, že čtyři okruhy se nedohrají. Jury turnaje se jednomyslně shodla, že čtvrtý okruh musí být zrušen a tak jsme věděli, že třetí kolo bude finišující a máme poslední možnost se pokusit urvat třetí příčku, která pro nás před turnajem byla reálným cílem.

Tempo bylo téměř neohrozitelné a mělo dostatečný náskok, navíc jeho hráči hráli v naprosté pohodě a nemuseli svádět „úderovou válku“. Oproti tomu mezi druhým a čtvrtým místem byl rozdíl pouhých pěti úderů, takže všem bylo jasné, o co v závěrečném kole půjde. Rovněž Cheb B ztrácel na Tanvald pouhé čtyři údery a to byl na tomto hřišti nepatrný rozdíl. Z boje se hned v úvodu odhlásil Rakovník, když jeho jednička a dvojka přitáhli „plný batoh“ (33). Po třech hráčích jsme díky dobrému finiši vedli o jeden úder před Děkankou, ale ta měla výborný závěr a turnajové stříbro si bezpečně uhlídala. Navíc si dovolila i malý luxus, když na postu náhradníka měla Dušana Sofku alias ‚Neda Flanderse‘, který byl největším překvapením turnaje, když s vynikajícím výkonem 68 úderů byl vítězem seniorské soutěže a zažil premiérovou bednu. Finiš Chebu B se opět hrubě nepodařil a sportovní neštěstí si prožil Ondra Kocum (37). Ani zbytek družstva však nedokázal výrazněji zatáhnout a tak Vencovo 25 a Karlovo 26 nemohlo stačit. Tanvald se nemusel ani moc nadřít a s lehce nadprůměrným výsledkem 128 bezpečně uhájil 5. příčku a přitom jim ještě málem pod nohy spadl Rakovník, za kterým zaostali pouze o 3 údery.