Garstenské jaro

12.03.2019 20:04

Ve dnech 23.2.-24.2018 probíhal v rakouském Garstenu otevřený minigolfový halový turnaj, kterého se pravidelně účastní i hráči chebského minigolfového klubu, i když tentokrát bohužel bez juniorské základny.

Výprava ve složení: Jan Tvrdý, Jéňa Kadlec, Eva Kadlecová, Jana Nečekalová, František Nečekal st. a Eduard Fikar dorazila do místa ve středu večer a od čtvrtečního rána se mohla věnovat tréninku, který zakončila večerním turnajem pořádaným Městem Steyer. V pátek pokračoval trénink a v odpoledních hodinách následovala prohlídka historického náměstí města Steyer.

Samotný turnaj začal v sobotu ráno slavnostním zahájením. Všichni účastníci museli v ten den odehrát 3 kola, což při účasti 142 hráčů trvalo do pozdních nočních hodin. V neděli se pokračovalo dalšími dvěma koly a posledního finálového kola se účastnili už jen ty nejlepší hráči, kteří splnili požadovaný limit daný pořadatelem pro jejich herní kategorii, tj. počet úderů na 5 kol.

Chebský tým měl v i letošním roce silné zastoupení ve finále. Jéňa Kadlec a Jan Tvrdý obsadili shodně 10 - 14 místo v mužích a Jana Nečekalová 7. v seniorkách II. V týmech to pro nás tentokrát bylo 14. místo.

EK