Jarní vstup do první ligy se družstvu TJ MG Cheb hrubě nevydařil

22.05.2012 12:39

Po zimní přestávce jsme naše prvoligové účinkování zahájili v Plzni, kde se konala Bohemia Tour. V tabulce jsme měli slibné a bezpečné průběžné druhé místo, což by pro nás znamenalo vstupenku na červnový Přebor Čech v Chebu, kde chceme bojovat o některou z medailí.

František Nečekal ml. opět zvítězil v absolutní kategorii, bohužel tým ani s tímto benefitem nedosáhl na lepší než páté místo

Snad i proto se odjezd do Plzně uskutečnil v poměrně vlažném optimistickém duchu. Zvolili jsme jeden den tréninku, k němuž sobota měla postačit. Fakt, že pro řadu z nás byla ta sobota prvním dnem na hřišti po zimní přestávce, byl malým otazníkem a varováním, jak se popereme s nerozehraností. Po sobotním tréninku byla určena sestava ve složení Honza Wolf, Dáša Hirschmannová, Jirka Broumský, Honza Tvrdý, Ferda Nečekal a náhradník Michal Lojka.

Sobotní úvodní kolo začalo na vlhkých drahách a nerozehráli jsme ho vůbec dobře. Součet 138 nebyl vůbec lichotivý a znamenal 5. průběžné místo se ztrátou 11 úderů na Frantovky, které se ujaly vedení. Co za tím nepovedeným kolem stálo? Byly to naše výbuchy na některých konkrétních dráhách a Ferdovo parádní 22 to nezachránila.

Druhé kolo jsme potřebovali zabrat a zvednout, abychom se odlepili z pátého místa. Zlepšili jsme se však jen o šest úderů na součet 132, což byl třetí nejlepší součet druhého kola. V tom se zvedla domácí Plzeň (123) a ujala se průběžného vedení 253, před Děkankou se 259 údery. Na třetí místo klesly Františkovy Lázně 262, čtvrté místo zaujal Rakovník 268. Cheb se zabydlel na pátém místě s 270 koulemi a na posledním šestém místě se ukotvilo s odstupem Tempo se součtem 282.

Třetí kolo bylo kritické, musely jsme se již zvednout, jinak bychom si zadělali na nepříjemné problémy v tabulce. Navíc počasí bylo nevyzpytatelné, mraky nad hlavami to mohly kdykoliv rozetnout a odpískat, hrozila možnost, že se nestihnou odehrát všechny čtyři kola. Tři zelené však byly zabité dvěma černochy a to znamenalo opět zoufalý součet 130. Plzeň se vzdala vedení 141 ji sundalo dolů a doposud nejlepší kolo dne zahrály Františkovy Lázně (120), kteří se tím dostali do vedení. Aby toho neštěstí nebylo málo, ještě se ozvali Tempáci, kteří se k nám dotáhli na rozdíl 7 úderů, což na Plzeňském hřišti a naším nákupům neznamenalo nic. Pořadí před závěrečným okruhem se vyrýsovalo následovně. 1. Fr. Lázně 382, 2.Děkanka 389, 3. Rakovník 392, 4. Plzeň 394, 5. Cheb 400 a 6. Tempo 407.

Do posledního kola jsme potřebovali pořádně zabrat a pokusit se dosáhnout na Rakovník a Plzeň, kteří rozhodně nebyli mimo dostřel a hlavně odrazit dotírající Tempo. Naše úsilí však zase zakotvili dva černoši a Honza Tvrdý na trubce střídal, do hry tak vstoupil Michal Lojka. Výsledek čtvrtého kola (134) však žádný zázrak nepřinesl a my nevyužili zaváhání celků před námi. Se zpocenými čely jsme sledovali finiš Tempa, který se však nepovedl a nám zůstala ta nepříjemná pátá příčka. Mohli jsme tak sledovat velkou radost hráčů Děkanky kteří závěrečný okruh zahráli nejlepším výkonem dne (113) a to je katapultovalo k vítězství. Po dvou turnajích témř odepsané družstvo se tím vrátilo do hry a tabulka se pěkně dramaticky zamotala, ve hře jsou naprosto všichni.

1

Jak dokázaly výsledky soutěže první ligy družstev zamotat celkovým pořadím ukazuje průběžná tabulka soutěže

9,5

Letošní závěrečné kolo na pražském Tempu bude nesmírně napínavé, ve hře jsou všechny celky a turnaj bude mít velmi strhující atmosféru a o tom, kdo se probojuje mezi čtyři postupující celky na Přebor Čech bude jasné až po posledním úderu.

Oba Pražské oddíly budou velkými favority a budou mít beton z Tempa náležitě natrénovaný, Rakovník i Cheb mají beton rovněž zažitý a natrénovaný. Teoreticky  nejtěžší úlohu budu mít celky Plzně a Františkových Lázních, ale rozhoduje se na hřišti a ne na papíře. Důležitá bude momentální forma a náležitě čistá hlava, tak to platí vždy a všude.

Kromě smíšených družstev hraje TJ MG Cheb i seniorskou ligu, kde však plní roli účastníka soutěže a k favoritům soutěže nepatří. V Plzni obsadilo seniorské družstvo TJ MG Cheb dělené 7. – 8. místo a v celkovém pořadí drží v tabulce 7. příčku.

Po zprávách ze soutěží družstev je nyní místo na individuální kategorie. V Plzni jsme měli dva absolutní vítěze v „pohlavních“ kategorií. Ferda Nečekal triumfoval nad všemi přítomnými a s výkonem 88 úderů nenašel žádného přemožitele. Dáša Hirschmannová zahrála výkon 97 úderů a byla tak nejlepší ženou na Plzeňském turnaji. Nešťastné je, že ani tyto dva individuální triumfy nepomohly k lepšímu výsledku v lize, než k 5. místu. Zbytek družstva se k jejich výkonům zkrátka nedokázal přiblížit.

Na stupních vítězů jsme měli ještě všechny zástupce mladé krve. Michla Lojka skončil na druhém místě mezi juniory. V soutěži žáků se za výborným kudrnáčem z Rakovníka Škaloudem umístili Boris Svoboda a Jan Kadlec na druhém a třetím místě.

Překvapení předcházejícího Openu Plzeň Karel Soustružník na výsluní nedosáhl. Chybělo mu k tomu však málo. V rozstřelu o třetí místo však nezvládl druhou dráhu (střeďák) a z bronzu se tak radoval Pavel Mužík z Tempa.