Junior Trophy 2017 a minigolfové mládí odstartovalo jarní část minigolfové soutěže

05.04.2017 23:55

Junior Trophy 2017 byl výbornou propagací minigolfu a mládeže. Chebský oddíl měl v Butovicích tříčlené zastoupení.

Pokud se někomu zdál termín Junior Trophy 2017 za nevhodný, tak právě to letošní setkání soupeření minigolfové mládeže ukázalo, že se zřejmě jednalo o zlatý tah minigolfových bafuňářů. Víkendový termín 1. a 2. dubna a především místo konání Praha Butovice byl přelomový. Doposud se Junior Trophy konalo výhradně v letních měsích. Letos se navíc poprvé v historii hrálo v hale, přesněji v Galerii Butovice. Určitě tomu přispělo kryté prostředí, které nemuselo brát ohledy na nevyzpytatelné počasí, ale v neposlední řadě i geografická poloha. Zkrátka a jasně, letos se Junior Trophy zúčastnil obdivuhodný počet mladých hráčů a hráček, který je na současnou dobu nevídaný - slovy : dvacet šest !!

Kromě úplných začátečníků mohli početní přihlížející návštěvníci obchodního domu spatřit i ty největší mládežnická esa v České republice Ondřeje Škalouda a Aleny Doleželové, kteří patří mezi světovou elitu. K Nepřehlédnutí byly rovněž i oranžové barvy TJ MG Cheb, který měl na Junior Trophy tři zástupce. Denis Artamanov byl z výpravy nejúspěšnější. Zvítězil v kategorii starších žáků a v absolutním žákovkém pořadí mu patřilo druhé místo. Adam Šmíd obsadil v juniorské kategorii 4. místo. Jolana Nečekalová startovala v kategorii mladších žákyň a to ji baneslo třrtí příčku. Všichni tři pak tvořii družstvo v juniorské soutěži, ve které získali bronzovou příčku.