Minigolfová sezóna 2013 zahájena

26.02.2013 16:44

Přestože do otevření hřiště zbývá ještě více jak měsíc a česká minigolfová sezóna pro nás začíná až 21.4. v Rakovníku, několik členů TJ MG Cheb již svou sezónu zahájilo o uplynulém víkendu v hale v rakouském Garstenu, kam jsme se vypravili již třetí rok v řadě, přestože letos naše výprava čítala pouze čtyři členy, ale i to stačilo na postavení týmu do týmové soutěže.

Čtyřčlenná výprava TJ MG Cheb, zleva: František Nečekal st., Lukáš Toman, Jana Nečekalová, Tomáš Bureš

 

Po ranním vstávání a více jak čtyřhodinové cestě nás ve čtvrtek čekala pěkně vytopená hala a zhruba pětihodinový trénink před začátkem mezinárodního otevřeného halového přeboru místního oddílu Polizei SV Steyr. V tříkolovém turnaji, který se protáhl až k půlnoci se zaskvěl Lukáš výkonem 67 úderů, což stačilo na celkové 19. místo z 80 účastníků. Ostatní vzali heslo 'je to hlavně trénink' vážněji a úderů si zahráli více, i tak ale Jana zabrala místo v top 10 mezi ženami.

Hlavním turnajem nicméně byl 23. PSV Hallentrophy, kde se kromě jednotlivců soutěží i v týmech a pravidelně se zde objevují jedni z nejlepších rakouských, českých, německých a maďarských hráčů. Nejlépe si z naší výpravy vedla Jana, která se se 114 údery nejenže bez problému dostala do finále, ale byla dokonce na děleném druhém místě v kategorii seniorek I, ke kterému jí pomohla i jedna 'dvacítka', když o kolo za 19 úderů přišla na poslední dráze. Nicméně jelikož jsme se drželi plánu a po odehrání základních pěti kol jsme odjížděli (z časových důvodů), nemohla o stupně vítězů bojovat a v oficiálním pořadí tak obsadila 6. místo. Finále naopak těsně uniklo Lukášovi, kterému po pokažené sobotě nepomohlo ani poslední kolo za 20 úderů čímž se dostal na 122 úderů. Naopak Tomášovi se pro změnu nepovadla podle představ neděle a po sobotních 75 na 3 kola zakončil turnaj na 132 úderech. To Frantovi o výsledek šlo ze všech nejméně, ale i tak si nedělními 49 na 2 kola, které ho dostaly na součet 138 úderů, zlepšil náladu.

V týmové soutěži jsme od prvních kol bojovali přibližně o 11. až 15. místo, bohužel i přes dobrý nedělní týmový výkon jsme obsadili 14. místo, pouhé tři údery za 12. Radotínem.

Kromě sportovního rozměru měl ale pro nás turnaj ještě jiný (a dost možná důležitější) rozměr - a to prezentaci v srpnu pořádaného ICM 2013. Samozřejmě momentálně je těžké hodnotit úspěšnost této garstenské mise, nicméně já bych to označil jako že "sítě jsme rozhodili a uvidíme, kolik ryb chytíme".

 

Výsledková bilance hráčů TJ MG Cheb

 

Jméno

1.k

2.k

3.k

4.k

5.k

Součet

Pořadí v kategorii

Jana Nečekalová

22

25

24

20

23

114

Seniorky I – 6.

Lukáš Toman

27

24

27

24

20

122

Muži – 31.

Tomáš Bureš

23

27

25

31

26

132

Muži – 34.

František Nečekal st.

31

27

31

23

26

138

Senioři II – 12.

 

 

Pozn: ve výsledcích se můžete podívat na výkony hráčů i týmů na jednotlivých drahách, které byly: 1. klíny, 2. labyrint, 3. proudy, 4. příčky, 5. koš, 6. sopka, 7. kosočtverec, 8. šnek, 9. loping, 10. klín okno, 11. V, 12. ležáky, 13. ledvina, 14. trubka, 15. pyramidy, 16. střeďák, 17. blesk, 18. úhel

 

LT