Polární expedice Chebu A dobyla Rakovnický zlatý pól!

07.05.2013 22:54

Před odjezdem do Rakovníka na první jarní Bohemku jsme si připomněli loňský vstup do jarní části prvoligové sezony. Výsledkovým výbuchem jsme si tenkrát naši poklidnou pozici v průběžném pořadí natolik zkomplikovali, že o vlastní postup na domácí Přebor Čech v Chebu jsme museli ještě výrazně zabojovat. Ani ten letošní úvodní turnaj se neobešel bez toho pomyslného strašáka. Týden před Bohemkou jsme v přípravě na Openu v Rakovníku totálně vyhořeli a i sestavu jsme museli lepit jako rozbitou vázu. Z kádru „Áčka“ vypadli Lukáš Toman, Michal Lojka a Honza Tvrdý, všichni jmenovaní se nezúčastnili kvůli studijním povinnostem. Naštěstí jsme ale dali dohromady 6 lidí a mohli nastoupit dokonce i s náhradníkem. „Béčko“ podobné starosti řešit nemuselo. Svoji pozici pod čarou ponoru v tabulce už prakticky nemohlo změnit, a tak mohlo hrát uvolněně a naopak mohlo jen překvapit.

Spodní řada zleva: František Nečekal ml. Honza Kadlec, Boris Svoboda; prostřední řada: Karel Soustružník, Jana Nečekalová, Eva Kadlecová, Václav Placr; zadní řada: Jiří Broumský, Ondra Kocum, František Nečekal st., Honza Wolf

 

Dva tréninkové dny měly být pro naše hráče a hráčky dostatečnými pro potřebné rozehrání a zvládnutí nástrah technického rakovnického eternitu. Ten páteční byl velmi teplý a přinesl letní podmínky, sobotní trénink byl naopak již chladný a větrný. Dalo by se tedy s nadsázkou říct, že nám tréninky přinesly všechny dostupné podmínky a počasí, které lze v Rakovníku při turnaji obvykle očekávat.

Nakonec jsme do nedělního utkání postavili tyto sestavy: „Áčko“ – Honza Wolf, Jana Nečekalová, Dáša Hirschmannová, Marek Nečekal, František Nečekal ml. a náhradníkem byl Jirka Broumský. „Béčko“ poslalo do losovacího osudí složení: Ondra Kocum, Karel Soustružník, Venca Placr, Boris Svoboda, František Nečekal st. a náhradníka Honzu Kadlece. Reálným předturnajovým předsevzetím a přáním bylo získat třetí místo. Vedoucí Tempo Praha, ale i Děkanka, měly před námi velkou výhodu zimního tréninku v Butovicích a domácí rezerva Rakovníku byla přeci jen domácím týmem. Shodli jsme se v názoru, že pokud se nám podaří nepřesáhnout průměr 25 úderů na okruh, nemusíme se obávat problémů s umístěním. Velmi početné startovní pole znamenalo kombinovaný start a předzvěst dlouhého hracího dne.

 

Nedělní ráno však veškeré tyto úvahy vzaly za své, jelikož počasí všechny předpoklady převrátilo ještě dřív, než byl turnaj vůbec zahájen. Mrazivé ráno smazalo veškeré výhody a rozhodujícím se ukázala schopnost vyrovnat co nejlépe s nastalou zimou. Při pouhých 6°C netrénuje prostě nikdo! V úvodu prvního kola navíc začalo mrholit, takže se přidal i poslední možný klimatický faktor do vražedného koktejlu, který připravil správný stůl pro pravý minigolfový poker. Naše „Áčko“ zahrálo úvodní kolo na výtečnou. V nastalých povětrnostních podmínkách znamenal součet družstva 127 téměř vagónový náskok před druhým Rakovníkem (139). Následovala Děkanka (140), Tempo (145), Tanvald (152) a Cheb B (174), který se hned na úvod odkousnl ze souboje o první skalp prvoligového soupeře. Ukázalo ze, že Cheb A jako jediný dokázal zahrát „bez černé“ a velkým trumfem byla Márova 22. Oproti tomu přineslo úvodní kolo další prvoligový rekord pro Cheb. Venca Placr téměř „vypsal tužku“, když jeho hrací protokol připomínal spíše sudoku. Zima a déšť jsou určitou omluvenkou, ale 49 ještě žádný Chebák v první lize ještě nepřivezl! (a lze jen doufat, že tento rekord již překonán nebude)

 

Do druhého kola jsme tedy k naší radosti měli splněno nad plán a případné zkrácení turnaje by nám rozhodně nevadilo. Drobný déšt ustal, teplota se „vyšplhala“ k 10 °C, a přeci jen se nám mohlo hrát lépe. Součtu družstva Chebu A 129 se dokázalo držet jen Tempo, které zahrálo stejný výsledek, ostatní ztráceli – Děkanka 134, Rakovník 137, Tanvald 140 a Cheb B 147. To pro nás znamenalo zvýšení náskoku na čele průběžného pořadí a jednalo se o náskok z kategorie luxusních. Cheb A vedl o 18 úderů před Tempem a Děkankou a o 20 úderů před domácím Rakovníkem. Tanvald opět získal údery oproti našemu béčku a v polovině turnaje se ho již obávat nemusel.

 

Před třetím kolem jsme již věděli, že turnajové otěže máme pevně ve vlastní moci. Nejednalo se o žádné předčasné oslavy, ale o vědomí, že případný zásek některého člena družstva Chebu A nemusí znamenat pohromu. Snad právě proto, aby byl turnaj zajímavým i pro ostatní mančafty, zasadil minigolfový bůh semínko nadějí pro naše pronásledovatele. Jana poměrně rychle střídala po trojce na střeďáku (4. dráha). Vzhledem k tomu, že po vystřídání zvládla zbytek kola bravurně (26 úderů celkem), vypadalo to na střídání z kategorie zbrklých (na druhou stranu takto vypadá téměř každé střídání). Mára se ve třetím kole zdržel na nákupech, když přivezl „černý batoh“ 31 a soupeři začali větřit příležitost. Bravurním výkonem však Ferda všechny posadil zpátky a svojí 20 Máru „vyparoval“. Nůž na krku zůstal Broumákovi, který navíc kolo zahájil nepříznivě, nicméně od 5. dráhy, kdy se jeho výsledek počítal do součtu družstva zahrál výborně a tak jeho 19 spolu s Jany výsledkem 7 před střídáním znamenalo znovu „par“. Sečteno a podtrženo, Cheb A i se „zastávkou v boxech“ zahrál 127 a situaci pevně ustál. V souboji o průběžnou stříbrnou příčku pokračoval tuhý boj. Tempo i Děkanka zahráli shodně 124, Rakovník potřeboval o úder více. Za svými zády jsme tak měli stále průvan a udržovali si výborný náskok, i když jsme z něj ztratili tři údery. Stále to byl patnáctiúderový vagón, kterým jsme soupeřům ujížděli. V boji o stříbro se plichtily Tempo a Děkanka, Rakovník jim byl v patách s tříúderovou ztrátou.

 

Závěrečné kolo jsme již bezpečně hlídali a nemuseli cítit nůž na krku. Minigolfové rčení, že dokud se hraje, tak není hotovo, však platilo i tentokrát a černý Petr si vybral Honzu Wolfa. Svůj „par“ vysypal trojkou na předposlední dráze – koši a na závěrečné dráze se blýskaly blesky. Tyto dvě dráhy a 7 úderů znamenalo „velký oko“ a malinkou brzdu rozjetého vlaku chebského „áčka“. Naštěstí to byly dráhy závěrečné, jinak by se snad ještě mohly míchat karty pořadí. Zbytek družstva Chebu A také trochu zvolnil, ale nejednalo se o žádný velký malér. Součet 131 byl sice náš nejhorší, ale obrovský náskok nám stačil. Za našimi zády výborně finišovalo Tempo (120) a svoji ztrátu na nás dokázalo stáhnout na pouhé 4 údery, což jim zaslouženě vyneslo stříbro. Děkanka Tempu nestačila a solidních 125 jim zajistilo bronzovou příčku. Domácí Rakovník nedokázal zdolat žádného z této dvojice soupeřů a výkon 128 znamenal nepopulární bramborové umístění. Nicméně to pro Rakovník znamená téměř jistou prvoligovou definitivu, neboť je jen velmi málo pravděpodobné, že na závěrečné Bohemce v Hradci Králové prohospodaří tříbodový náskok před Tanvaldem. Ten se nachází pod sestupovou čarou, kde je již utopen Cheb B.

 

Výsledky 1. ligy smíšených družstev – BT Rakovník

1.

TJ MG Cheb A

514

7 b.

2.

Tempo Praha B

518

5 b.

3.

Děkanka Praha

523

4 b.

4.

Rakovník B

529

3 b.

5.

Tanvald

566

2 b.

6.

TJ MG Cheb B

617

1 b.

 

Průběžná tabulka 1. ligy po 3. odehraném kole

1.

Tempo Praha B

1379

19 b.

2.

TJ MG Cheb A

1414

16 b.

3.

Děkanka Praha

1423

13 b.

4.

Rakovník B

1470

9 b.

5.

Tanvald

1543

6 b.

6.

TJ MG Cheb B

1632

3 b.

 

Tolik k soutěži našich hlavních prvoligových družstev. Pro úplnost ještě doplníme, že ženské družstvo Chebu zdolalo své soupeřky z Děkanky a naši junioři nestačili na Hradecké Orly.

V individuálních kategoriích na podiu oranžové barvy také nechyběly. Dáša Hirschmannová byla suverénní vítězkou mezi seniorkami a třetí příčku si vybojovala Jana Nečekalová. Boris Svoboda získal pro naše barvy stříbro v početném startovním poli žákovské kategorie, když byl nad jeho síly pouze nejlepší žákovský hráč v republice a navíc domácí Ondra Škaloud. O podiový festival bojoval i Ferda Nečekal, ale rozstřel o bronz prohrál hned na pyramidách – nedal.

Tento turnaj byl v naší prvoligové historii rekordní i z dalšího hlediska. Ještě nikdy jsme neskončili tak pozdě. Při závěrečném vyhlašování výsledků již vládl soumrak a na zpáteční cestu jsme se mohli vydat až v půl deváté večer, tedy po 12 hodinách a 30 minutách od zahájení hry a bez jakéhokoli přerušení!

 

Bilance hráčů a hráček TJ MG Cheb

 

Jméno

1.k

2.k

3.k

4.k

Součet

Body

Pořadí v kategorii

František Nečekal ml.

27

22

20

26

95

75

Muži – 4.

Dáša Hirschmannová

25

25

24

24

98

70

Seniorky – 1.

Marek Nečekal

22

26

31

24

103

61

Muži – 9.

Jana Nečekalová

27

27

26

24

104

60

Seniorky – 3.

Jiří Broumský

33

25

24

26

108

53

Senioři – 15.

Jan Wolf

26

29

26

31

112

46

Muži – 17.

Boris Svoboda

30

27

27

31

115

41

Žáci – 2.

František Nečekal st.

30

28

40

23

121

31

Senioři2 – 8.

Ondra Kocum

37

27

30

29

123

28

Muži – 21.

Karel Soustružník

28

34

32

34

128

20

Senioři 2 – 11.

Václav Placr

49

31

25

25

130

16

Senioři 2 – 12.

Eva Kadlecová

36

29

31

38

134

10

Ženy – 8.

Honza Kadlec

42

40

30

32

144

0

Žáci – 6.

Daniel Bureš

42

35

46

45

168

0

Žáci – 11.

 

JW

 

Vyhledávání

Kontakt

TJ MG Cheb, z.s. Břehnická 19
Cheb
350 02
+420 722 240 879
OTEVŘENO KAŽDÝ ROK:

vždy od 1.dubna. - 30.září

Po - Pá :        14:00 - 20:00

So :                12:00 - 20:00

Ne a svátky : 13:00 - 20:00

Za nepříznivého počasí zavřeno.

 

Více informací o minigolfovém areálu.

Facebook

Adresa areálu: Břehnická 19, Cheb -> lokalizace v Mapy.cz