Prvoligové místenky nám v Radotíně propadly

24.05.2014 11:20

 

Ve finiši o postupová místa na Přebor Čech jsme neuspěli a příští ročník bude ve znamení druholigového derby. TJ MG Cheb totiž po šestiletém působení opouští první ligu.

 

Foto z tréninku téměř symbolicky vystihuje náš výsledek na BT Radotín. 

 

   Závěrečný turnaj základní části prvoligové soutěže se konal v pražském Radotíně. Náš úkol a předsevzetí bylo jednoduché – obstát v přímém souboji a postoupit v elitní čtveřici do finále na Přebor Čech. Ve hře o medaile bylo pět týmů, ale zároveň to pro ten neúspěšný pátý znamenalo stopku pro prvoligovou příslušnost a sestup do nižší soutěže. Do Prahy jsme odcestovali v nejsilnějším možném složení a s maximálním odhodláním.

   Po dvoudenním tréninku jsme do boje o všechno nastoupili ve složení František Nečekal mladší, Honza Wolf, Honza Tvrdý, Jana Nečekalová a Marek Nečekal. Náhradníkem byl Boris Svoboda. Již tak chladný víkend měl v neděli doplnit déšť, což napovídalo, že jen stěží se odehrají kompletní čtyři okruhy. Nejčernější prognózy dokonce hlásily, že se nemusí odehrát ani nezbytné minimum dva okruhy, které jsou nutné ke klasifikaci turnaje. Z toho vyplývalo jedno jediné, že jakékoli klopýtnutí a zaváhání již nemusí dostat šanci na opravu.

   Úvodní kolo neodstartovali nejlépe. Jak se ale později kázalo, bylo to naše maximum. Se součtem družstva 128 úderů jsme obsadili 4. místo. Ve vedení bylo duo tvořené domácím Radotínem a Hradcem Králové, oba zahráli 123 úderů. O jeden úder horší byl celek Františkových Lázní. Tato varianta pro nás znamenala aktuální sestupovou příčku. Tempo na nás mělo na páté pozici ztrátu čtyř úderů (132), Rakovník uzavíral startovní pole na šesté pozici se součtem 139. Tento stav jsme museli zlomit hned v následujícím kole, protože tak jako se stahovala mračna nad naší prvoligovou příslušností, zčernala i pražská obloha a déšť byl na spadnutí.

 

   Druhé kolo bylo přeci jen poznamenáno blížícím se deštěm, který znamenal dvouhodinové přerušení. Do přestávky jsme šli s již nepříjemnými nákupy a naše pozice vypadala ještě černěji. Po přerušení pokračoval turnaj v nepříjemných mokrých podmínkách. Nešťastné kolo si odbývala Jana a na střeďáku po druhém úderu střídala. Zbytek týmu však mokrou pasáž zvládl velmi dobře a střídající Boris dokázal doesovat a tím jsme zůstávali ve hře na pozici nad čarou ponoru. Tento okruh plný zvratů (133) jsme zakončili na průběžném třetím místě s 261 údery. Vedení si hlídal Hradec Králové, kterému stačilo odehrát průměrný výkon 128 a se součtem 251 odskočil svému pronásledovateli Radotínu (134 a součet 257). Čtvrtou příčku obsadilo Tempo (150 a součet 262). Františkovy Lázně byly v tu chvíli na 4. místě (140 a součet 264), což pro ně v danou chvíli byla sestupová pozice. Šestou příčku měl předplacenou Rakovník (128 a součet 267).

 

   Před námi tedy byl závěrečný třetí okruh. V přerušeném druhém kole se turnjová jury jednohlasně shodla, že čtvrté kolo bude z časových důvodů zrušeno. Náš scénář byl jasný a stručný. V přímém souboji o záchranu v první lize jsme měli jediného soupeře, kterým byly Františkovy Lázně. Drželi jsme před nimi náskok tří úderů a ten jsme nesměli ztratit, potopila by nás i případná remíza. To, co bylo tak stručně jednoduché, se však ukázalo v jako nedosažitelné. Jediný, kdo dokázal přivézt solidní výsledek byl Marek. Dva průměrné a dva černoši nám dali rozluštění napínavé tajenky, kdo prvoligovou soutěž neudrží. Po šestiletém působení v první lize nebude mít v příštím soutěžním ročníku TJ MG Cheb zastoupení. Druhá část tajenky letošního ročníku graduje ještě víc. Ve finále na Přeboru Čech jsou všichni čtyři finalisté se stejnými šancemi. Kdo vyhraje Přebor, vyhraje i ligu.

 

 

4. kolo 1. Ligy smíšených družstev – Bohemia Tour Radotín

1.

Hradec Králové

375

7

2.

Fortuna Radotín

383

5

3.

Tempo Praha B

386

4

4.

Františkovy Lázně A

397

3

5.

TJ MG Cheb A

402

2

6.

Rakovník B

423

1

 

 

                 Tabulka 1. Ligy smíšených družstev po základní části

 

1.

Tempo Praha B

1845

17

2.-3.

Fortuna Radotín

1849

17

2.-3.

Hradec Králové

1849

17

4.

Františkovy Lázně A

1850

15

5.

TJ MG Cheb A

1908

14

6.

Rakovník B

1944

8

 

   Statistiky a čísla jsou nemilosrdné, v prvoligové soutěži budeme příští rok chybět. Všichni věříme, že jen na tu jednu sezonu. Hořkou pilulku nemalé velikosti si tedy musíme všichni vstřebat. Ohlédneme-li se zpět za příčinami letošního katastrofálního jara, ukáží se pouhopouhé čtyři jarní uhrané body, které jsme přidali k podzimním deseti. Nesrazila nás špatná týmová spolupráce, ale individuální chyby u základních úderů. Každý jich u sebe najde dost. V součtu týmu to pak činí úderový vagón. Dostali jsme se do pozice, ve které jsme v uplynulých šesti prvoligových ročnících vídali především naše soupeře.

 

 

   Žákovské družstvo TJ MG Cheb na soupeře z Hradce králové ztratilo jen 9 úderů a již před  Přeborem Čech je jisté, že získá stříbrné medaile.

 

Bilance hráčů TJ MG Cheb

jméno

1.k

2.k

3.k

součet

body

umístění

Marek Nečekal

24

27

23

74

72

Muži - 6.

František Nečekal  ml.

26

23

26

75

70

Muži – 8.

Honza Wolf

27

27

28

82

54

Muži – 17.

Boris Svoboda

28

25

30

83

52

Junioři – 2.

Honza Tvrdý

25

26

34

85

48

Muži – 20.

Jana Nečekalová

26

36

26

88

41

Seniorky – 5.

Honza Kadlec

32

28

29

89

39

Žáci – 2.

Ondra Kocum

25

33

32

90

37

Muži – 22.

Daniel Bureš

31

27

34

92

32

Žáci – 3.

Eva Kadlecová

29

33

35

97

21

Ženy – 7.

Honza Brabec

41

40

35

116

0

Žáci – 7.

 

JW