Téměř jedna medaile na jednoho Chebáka

02.08.2013 21:24

Od čtvrtka 18. do soboty 20. července proběhlo Mistrovství České republiky a vzhledem k fatku, že se tak uskutečnilo v relativně blízkém Rakovníku, jsme vyslali početnou sedmičlennou skupinu oddílových reprezentantů a ti se ukázali ve výborném světle, jelikož v průměru získali téměř jednu medaili na účastníka, což znamená v absolutních číslech celkem 6! cenných kovů.

První řada zleva: Honza Kadlec, Jana Nečekalová, Boris Svoboda, druhá řada: Eva Kadlecová, Dáša Hirschmannová, Petr Průcha a Ondra Kocum

Po celou dobu mistrovství si všichni účastníci mohli "užívat" opravdu letních podmínek, kdy nebylo obtížné na teploměru naměřit i přes 40°C na sluníčku. Zvláště však v Rakovníku není příliš důvodů k jásotu, jelikož na hřišti prakticky neexistují stromy, které by poskytly snesitelný stín a slunečníků se jaksi také nedostávalo. Kromě veskrze pozitivních minigolfových zážitků si tak chebští (a pochopitelně nejen oni) odvezli také velmi silnou vrstvu 'bronzu'.

Jak už bylo napsáno výše, naši členové se však se všemi nástrahami, včetně tradičního, větru vyrovnali skvěle. Ve čtvrteční a páteční části hrané na údery na 6 kol (3 kola eternit a 3 kola beton) získali ve svých kategoriích celkem 4 medaile. Tu nejcennější z loňského roku naprosto suverénním způsobem obhájila Dáša Hirschmannová v kategorii seniorek, která dosáhla dokonce nejlepšího výsledku mezi ženami absolutně, leč za to se na mistrovství medaile v pátek neudělují. Stříbro v kategorii žáků přesvědčivě vybojoval Boris Svoboda a jednoznačně tak dosáhl svého zatím největšího minigolfového úspěchu. Bronzovou radost si naši hráči mohli prožít hned dvakrát. Napřed Jana Nečekalová vybojovala třetí místo v kategorii seniorek a následně po ní Honza Kadlec vybojoval asi nejméně čekanou ze všech šesti chebských medailí - v nervy drásajícím roztřelu udolal Dominika Bertelse z Hradce Králové a obdobně jako Boris si i Honza připsal dosud největší úspěch na minigolfových hřištích.

Pátou medaili z pátka pak do sbírky přidalo naše žákovské družstvo, které se bohužel muselo potýkat s absencí jednoho hráče, ale i tak si užilo souboj s taktéž dvoučlenným týmem Hradeckých orlů. V souboji těchto dvou družstev jsme byli úspěšnější a získali tak stříbrné medaile. Litovat pouze můžeme neúčasti třetího člena týmu, s ním by se dalo pomýšlet i na příčku nejvyšší.

Po dvoudenní soutěži na údery se v sobotu uskutečnilo již tradiční vyvrcholení mistrovstí - soutěž mužů a žen KO systémem. Do KO systému žen se podařilo probojovat hned dvojici našich reprezentantek - na 12. místě postoupila Jana Nečekalová a dokonce nejvýše nasazenou byla Dáša Hirschmannová. V mužském KO jsme bohužel zastoupení neměli.

Dáša si v divokém souboji v prvním kole poradila 7:5 s Krystynou Ognarovou a Jana dokázala poměrem 7:3 porazit bývalou mistryni republiky v KO systému právě z Rakovníka Ditu Škaloudovou. Ve druhém kole Dáša o pouhý bod porazila Emu Blažkovou, na předchozí vítězství bohužel nedokázala navázat Jana a podlehla pozdější finalistce Simoně Handlové. Stejná žena se stala v dalším kole osudovou i pro Dášu, pro ni to alespoň i přes porážku znamelo stále šanci na medaili v souboji o třetí místo. A onu bronzovou medaili nakonec po vítězství 7:3 nad Lucií Pavelkovou vybojovala a tím završila chebskou medailovou sbírku právě na 6 cenných kovů.