Ve Františkových Lázních jsme na úvod předvedli propadák a „vybojovali“ jsme páté místo

06.05.2014 22:13

Po zimní přestávce jsme vstoupili do jarní části prvoligových klání. Úvodní Bohemka roku 2014 se konala na nám velmi dobře známém hřišti ve Františkových Lázních. Velmi sympatická pozice v tabulce – dělené první místo a poměrně slušný náskok nám měl dodat potřebný klid. Veškeré uvedená  plusová fakta  jsme však totálně devalvovali naším dosaženým výsledkem a prvoligovou soutěž družstev jsme maximálně zdramatizovali a to doslova hororově. Ale postupně……

Sestava mančaftu byla po závěrečném společném tréninku doplněna o Borise Svobodu, který byl doposud na soupisce „béčka“. Do turnaje jsme vstoupili v sestavě Honza Wolf, Honza Tvrdý, Jana Nečekalová, Boris Svoboda, František Nečekal ml. A náhradníkem byl Ondra Kocum. Úvodní kolo jsme odstartovali s jedním černochem, ale součet družstva činil 130 úderů a to znamenalo 2. Místo za vedoucími Lázněmi (122) a jednoúderový náskok před Tempem (131). Hned v úvodu měly  zbývající týmy značný odstup - Radotín (137), Rakovník (139) a Hradec (142). Za této situace jsme si lepší scénář snad ani nemohli přát, jenže to jsme ještě nevěděli, jak se karty zamíchají v kole druhém.

Dva černoši vždycky píší a pro chebský tým to znamenalo desetiúderové zhoršení (140) a tím pádem zákonitý posun dolů. Bylo to však až na průběžný suterén , protože ostatní soupeři předvedli výrazné zlepšení nebo alespoň stagnaci. Vedoucím Frantovkám neuškodilo ani pětiúderové zhoršení (127) a stále drželi první příčku. Raketový nástup předvedl Hradec (116), který ho vynesl ze dna až na průběžnou druhou příčku. Po dvou odehraných kolech se tedy vytvořilo pořadí, které jak se ukázalo později, příliš změn již nedostalo.

V polovině turnaje vedly Františkovy Lázně (249), za nimi následovaly Hradec Králové (258), Tempo (263), Rakovník (268), Radotín (269) a až na závěr Cheb (270). Odstup jsme měli sice minimální, ale rozpoložení v týmu nenaznačovalo nic dobrého. Honza Tvrdý si přál střídat, ale kolaboval i Boris Svoboda. Do třetího kola jsme tedy sestavu neměnili a byli odhodlaní „zlomit chléb“, který byl pro nás až příliš tvrdý.

Třetí okruh jsme však nezvládli a zhoršili jsme výkon z druhého kola o jeden úder. Bylo nám jasné, že 141 nás nahoru neposune. Rakovník však předvedl nejhorší výkon dne (146) a pátou příčku nám položil k nohám. Františkovy Lázně zatáhly (120) a ještě víc poodskočily Hradci Králové (124). Radotín se výkonem 124 vydal na cestu vzhůru a stagnující Tempo (131) drželo nemastné, ale bezpečné čtvrté místo. Situace Chebského týmu byla silně kritická. Morální sílu nebyla nikde znát Na čtvrtou příčku průměrně hrajícího Tempa jsme ztráceli 17 úderů a poslední Rakovník za námi byl jen o tři koule.

V závěrečném kole jsme znovu kolabovali a Honza Tvrdý střídal na okně. Honza Wolf totálně zazdil závěr krásně rozehraného kola a již to vypadalo, že ani páté místo se nám nepodaří udržet. Ferdova 20 však hodně pomohla a střídající Ondra Kocum udržel pevné nervy v cílové rovince. Díky tomu jsme se před Rakovníkem dokázali udržet. Tentokrát jsme však byli vyloženě zralí, abychom premiérově obsadili až poslední místo.

7

Tučně vyznačené týmy jsou na postupových příčkách na závěrečný Přebor Čech. Již před závěrečný prvoligovým kolem na Bohemia Tour v Radotíně je prakticky jistý sestup týmu Rakovníku. Zbylých pět celků má rozdané karty a čeká se vražedný souboj. Z týmů na 2. – 5. místě se ukáže, komu nakonec zůstane ten pomyslný černý Petr znamenající sestup. Takto vyrovnanou tabulku jsme ve své prvoligové historii ještě nezažili. Když nyní pomineme existenční boj o záchranu, ve hře je rovněž i souboj o celkové vítězství v první lize. To mají ve své moci všechny uvedené týmy. Dvoubodová bonifikace za vítězství dává šance i pátému Hradci Králové, který má nyní  tříbodový odstup na vedoucí Tempo.  Takto hororový scénář by nenapsal ani Alfred Hitchcock. Zajíci se však počítají až po honu a jak již bylo uvedeno, čeká nás boj o všechno.

Budeme-li hledat příčiny našeho kolapsu ve Františkových Lázních, musíme začít každý u sebe. S výjimkou Ferdy jsme všichni selhali. Jednalo se o hrubé úderové chyby plynoucí z nerozehranosti. Ta nás letos zastihla velmi přísně, ale naprosto zaslouženě !!!

Žákovské družstvo TJ MG Cheb nemohlo se svými zkušenými soupeři z Hradce králové měřit síly a padlo na hlavu. V individuálních soutěžích zvítězil František Nečekal mladší v kategorii mužů. Honza Kadlec ho napodobil v žákovské kategorii a Boris Svoboda v juniorské. Eva Kadlecová si vybojovala stříbro v soutěži žen.