Vítězství na domácí Bohemce bylo doslova vydolované

08.09.2013 17:04

Neskutečná dřina, drama do posledního úderu a mezi triumfem a propadákem byl rozdíl pouhých tří úderů v náš prospěch, tak zkráceně vypadal zahajovací turnaj nové minigolfové prvoligové sezóny 2013-2014, který jsme vůbec poprvé pořádali na svém domácím hřišti a tuto velkou výhodu znalosti domácího prostředí jsem chtěli využít maximálním možným způsobem.

Početná skupina domácích účastníků

 

Předsezónní vyhlídky slibovaly velmi vyrovnané týmové soupeře a naopak domácí tým se musel vypořádat ze ztrátou jednoho ze základních členů týmu, Dáši Hirschmannové, která nyní působí v Itálii za klub MGC SIUSI. Jak již bývá zvykem, naši soupeři v první lize navíc využívají služeb extraligových hráčů, kteří v zahajovacím kole prvoligové soutěže posílí své rezervní týmy startující v první lize. Družstvo Rakovníku B využilo trojnásobné posílení a za Tempo Praha B nastoupili dva hráči z extraligového celku. Své vysoké ambice dávali najevo Hradečtí Orli, tým, který sestoupil z extraligy a rozhodně se tam usiluje vrátit. Jeho hráčům se na chebském betonu navíc tradičně daří. Předturnajové reálné předsevzetí hráčů Chebu tedy bylo na domácím kolbišti skončit do druhého místa, což by jim zajistilo výborný bodový zisk do úvodu čtyřkolové soutěže.

Chebský tým nastoupil ve složení Honza Wolf, Ondra Kocum, Honza Tvrdý, Lukáš Toman a František Nečekal mladší, náhradnicí byla Jana Nečekalová. V úvodním odehraném kole se domácím nepodařilo podat výkon podle jejich představ. Součet 144 sice stačil na průběžné 2. místo se ztrátou 6 úderů na vedoucí Tempo B (138) a zároveň mírný náskok 2 úderů před třetím v pořadí Hradcem Králové (146). Další soupeři již mírně ztráceli na vedoucí trojku, byla to však bez problému stále „hratelná“ ztráta. Rakovník B (150), Františkovy Lázně (151) ani Radotín (154) rozhodně nehodlali nic vzdát.

Ani druhé kolo se nám nepodařilo zahrát podle představ a bylo to další úderové trápení, se kterým na domácím betonu hráči příliš často nesetkávají. Součet týmu Chebu 145 znamenal zhoršení o jeden úder. Ostatní soupeři však ztráceli více a dokonce i naše zhoršení znamenalo stažení ztráty na vedoucí Tempo na pouhé dva údery a na třetí příčku, kterou držel stále Hradec jsme drželi náskok 4 kuliček. Před třetím závěrečným okruhem bylo průběžné pořadí následující: 1. Tempo B 287, 2. Cheb 289, 3. Hradec Králové 293, 4. Rakovník B 298, 5. Františkovy Lázně 300 a 6. Radotín 302. Stále tak bylo ve hře mnoho, pořadí se mohlo snadno změnit, každý měl o co hrát a nikdo neměl nic jisté. Jednoznačně se tedy dalo říct, že závěrečný okruh bude tzv. o všechno.

Přes velké úsilí se družstvu Chebu nedařilo a byla to doslova válka o každou kouli, jamky mnohdy působily jako začarované. Součet hráčů chebského družstva činil 150, což byl jejich nejhorší výkon dne. Útok na první příčku se již zdál jako promarněný a vědomi si minimálního náskoku jsme si nemohli být jistí ani druhou příčkou. Jak se sčítaly výsledky dalších dohrávajících skupin a hráčů, ukázalo se, že stejné trápení, vnitřní boj, prožívají i ostatní soupeři z medailových příček. S nadsázkou by se dalo říct, že to, co se nám nepodařilo urvat na svoji stranu, nám soupeři položili k nohám. Tempo B (155) svůj  náskok neudrželo a naopak se propadlo do hlubin, Hradec Králové (149) na nás nedosáhl a rovněž se potopil. Ze zadních pozic zaútočil Rakovník B (143), což ho vyšvihlo na druhou příčku, stejně tak Radotín dotáhl svoji ztrátu velmi zdařilým výkonem (140) se vyšplhal k velmi cennému bodovému zisku. Naopak Františkovým Lázním se finiš ze zadních pozic příliš nepovel (149), a to znamenalo propad až na poslední místo.

Soutěž smíšených družstev jsme takto napínavou a vyrovnanou snad ještě nezažili. Po sečtení výsledků však mohla v chebských řadách propuknout velká radost a úleva, zvítězili a navíc díky děleným pořadím  má Cheb velký bodový náskok hned od úvodního turnaje.

 

Tabulka I. Ligy po úvodním kole

Umístění

Oddíl

Údery

Body

1.

TJ MG CHEB  A

439

7

2.

GC 85 Rakovník B

441

5

3.-5.

MGC Hradečtí Orli A

442

3

3.-5.

SK Tempo Praha B

442

3

3.-5.

SKDG Fortuna Radotín

442

3

6.

SKGC Františkovy Lázně A

449

1

 

Dnešního vítězství si chebské družstvo nesmírně považuje a je pro ně velmi cenné. Oproti „Spanilé jízdě“ ve finále na Přeboru Čech 2012, která na domácím hřišti soupeře doslova devastovala hned od startu až do zlatého cíle, to tentokrát byl tuhý boj především vnitřního charakteru, na jehož konci stál úspěch týmu a velmi těsné vítězství. Obzvlášť cenné je i z toho pohledu že naši soupeři nastoupili s maximem možných posil v sestavách. Družstvu TJ MG Cheb A se tak podařilo navázat na úspěšný vstup do ligové soutěže družstev, který před týdnem předvedli hráči TJ MG Cheb B na domácím Openu. Tento úspěch se opíral především o výkony Honzy Tvrdého a Františka Nečekala mladšího. Oba se umístili na stupních vítězů v kategorii mužů. Vzájemně absolvovali rozstřel o stříbrné podium, které vyšlo lépe pro Honzu, na Ferdu zbyl bronz. Také Ondra Kocum podal velmi dobrý a spolehlivý výkon a se svým premiérovým prvoligovým startem a 8. místem může být spokojen. Lukáš Toman odehrál jakž tak solidní výkon, který je však pod hranicí jeho představ a schopností. Stejně jako on jsme se však prali o každý úder i eso všichni. To platí zejména pro Honzu Wolfa. Loňský přeborník se trochu překvapivě stal lehkou „kotvou“, tréninková lehkost byla pryč a doslova si prošel očistcem, na jehož konci si mohl pořádně oddechnout - týmový výsledek řádně zdramatizoval, ale nepokazil. 

V žákovské lize nastoupili naše mladé mandarinky pouze proti soupeřům z Hradce Králové. Honza Kadlec, Honza Brabec a Boris Svoboda si s nimi poradili a zvítězili o 4 údery. Ženská liga se skládala výhradně z chebského družstva a tak si Jana Nečekalová, Zuzana Placrová, Eva Kadlecová a Daniela Burešová nemohly porovnat síly se soupeřkami, což ale nijak nesnižuje jejich velmi dobrý vyrovnaný výkon.

 

V Individuálních kategoriích jsme měli již tradičně několikanásobné zastoupení na stupních vítězů. Boris Svoboda získal stříbro mezi žáky, když nestačil pouze na favorizovaného Ondru Škalouda. Jana Nečekalová byla nejlepší seniorkou a přemožitelku nenašla ani v absolutní ženské kategorii. Doslova zlatým hřebem dne byla velká jízda Vaška Placra, který zopakoval své vítězství z minulého týdne. V mnohem silnější konkurenci než na Openu  musel svůj úspěch v kategorii senioři II uhájit až v závěrečném rozstřelu a zároveň se stal i 3.mužem absolutního pořadí.

Příští Bohemia Tour a prvoligové klání se uskuteční 22.září v Praze na Děkance, kde se naši hráči pokusí navázat na domácí úspěch. Za připomenutí stojí, že před dvěma roky jsme tam dokázali udělat důležitý krok ke zlaté medaili.

 

Individuální výsledky našich hráčů

Jméno

1.k

2.k

3.k

Součet

Body

Pořadí v kategorii

Václav Placr

28

29

25

82

81

Senioři II – 1.

Honza Tvrdý

27

30

27

84

77

Muži – 2.

František Nečekal ml.

28

25

31

84

77

Muži – 3.

Ondra Kocum

27

31

29

87

72

Muži – 8.

Lukáš Toman

31

28

30

89

68

Muži – 14.

Jiří Gut

29

30

31

90

66

Senioři II – 4.

Jana Nečekalová

29

34

27

90

66

Seniorky – 1.

Tomáš Bureš

31

32

30

93

61

Muži – 17.

František Nečekal st.

29

34

30

93

61

Senioři II – 7.

Boris Svoboda

32

29

33

94

59

Žáci – 2.

Honza Wolf

31

31

33

95

57

Muži – 18.

Eva Kadlecová

30

32

33

95

57

Ženy – 4.

Zuzana Placrová

31

33

33

97

53

Seniorky – 5.

Honza Kadlec

35

34

33

102

44

Žáci – 4.

Petr Průcha

40

33

34

107

35

Senioři II – 11.

Daniela Burešová

34

42

36

112

25

Ženy – 7.

Honza Brabec

40

37

37

114

22

Žáci – 7.

 

JW