Chebské Béčko zahájilo novou sezonu vítězstvím

24.08.2017 17:24

Béčko Chebu potvrdilo své ambice a v úvodním kole druhé ligy bezpečně zvítězilo. Svůj první soutěžní start si odbyli dva oranžoví benjamínci. Po delší době bude k vidění chebské derby.

 

 Nová sezona soutěžního ročníku 2017/2018 již odstartovala dvěma Openy na chebském betonu. V sobotním neligovém si svůj premiérový start odbyli žáci Kristián a Krištov Radlovi. Nejlepší výkon dne zahrál junior Honza Kadlec a hned další tři Chebáci stáli na nejvyšším podiu ve svých kategoriích - Tomáš Cheníček v žácích, Honza Tvrdý v mužích  Václav Placr v seniorech 2. 

V neděli již byla na programu druhá liga svým zahajovacím kolem. Chebské Béčko bylo odhodláno k výsledkovému reparátu z minulého ročníku a nemínilo se zaleknout velmi silného týmu Rakovníka C,který byl posílen o stříbrného medailistu z nedávného Mistrovství Evropy. Tradiční soupeř Františkových Lázní B neměl být na našem domácím hřišti favoritem a čekalo se, jak do soutěže vstoupí Cheb C. Ten  drží úctyhodný suverénně nejvyšší věkový součet družstva přesahující hranici 250 let. Tím hlavním však bylo naplnění skutkové podstaty - druhá liga představí "chebské derby".

   Cheb B bez se hned od prvního kola ujal vedení, které v následujícím kole ještě upevnil a vytvořil si před druhým Rakovníkem bezpečný náskok. V závěrečném kole si už Cheb B dokráčel pro úvodní vítězství a plný bodový přírůstek. Druhé místo patřilo favorizovanému Rakovníku. Františkovy Lázně si vybojovaly bronzovou příčku a čtvrté místo obsadil Cheb C.

   V individuálních kategoriích se na podium probojovalo 8 chebských zástupců. Nejlepšími ve svých kategoriích byli Honza Kadlec v juniorech, Jana Nečekalová v seniorkách a Tomáš Cheníček v žácích.

                                                                                                                                                                                                                        H   W