soutěže i hra pro zábavu

Zásluhou Honzy Kadlece má TJ MG Cheb titul Mistra ČR i pro letošní rok

24.07.2014 21:47

Dvě týmová stříbra a jedno individuální zlaté podium. Zlatá horečka pokračuje, ačkoli právě skončil soutěžní ročník „první rok bez Dáši“.

    

   Příliš vzdálená Olomouc byla místem, kde se uskutečnilo letošní Mistrovství ČR v minigolfu. Z Chebu ale nakonec přeci jen vyjela juniorská výprava vedená Františkem Nečekalem starším. Oranžové chebské trio ve složení Boris Svoboda, Honza Kadlec a Daniel Bureš si totiž do Olomouce jela vyzvednout medaile za soutěž v juniorské extralize. Boris Svoboda a Honza Kadlec navíc chtěli obhájit svoji nominaci do juniorského reprezentačního výběru.

   Na miniaturgolfových a filcových hřištích, na kterých se v Olomouci hrálo, bylo už před odstartováním jasné, že do Chebu poputují stříbrné medaile. Ve hře byly tři celky, ale Bystřice pod Hostýnem nastupovala v nekompletním složení. Tým Hradce Králové byl papírovým favoritem, své ambice od úvodních kol naplňoval, aby pak jednoznačně zvítězil.

   Ve finále žákovské extraligy byl Cheb ve stejné pozici jako bronzový juniorský tým. Nekompletní družstvo nemohlo favoritovi konkurovat. Vzhledem k tristnímu počtu žákovských kategorií již třetí celek do party nebyl a tak to znamenalo pro chebské žákovské družstvo další stříbrné medaile.

   Titul Mistr České republiky pro TJ MG Cheb nebýval v posledních letech ničím neobvyklým. Bylo to zásluhou Dáši Hirschmannové, která s pravidelností získávala zlaté medaile ve své kategorii seniorek. Jejím přestupem  do italského Suisi se tato zlatá éra zdála být za ukončenou. Honza Kadlec však v Olomouci dosáhl vynikajícího úspěchu a ve své kategorii žáků zvítězil a získal titul Mistr České republiky. Zatímco v ostatních kategoriích byly odstupy mezi vítězi minimální, Honza Kadlec vyhrál poměrně bezpečně s náskokem 7 úderů.

   Po vítězství na Přeboru Čech v Rakovníku tak na svůj účet přidal další a ještě cennější titul. Honza Kadlec byl v širší nominaci pro juniorský světový šampionát ve finském Lahti, ale v konečné nominaci dostal přednost hráč, který za ním skončil s vagonovým odstupem třiceti úderů. Zásluhou této volby tak do Finska odlétá pouze Boris Svoboda.

 

Bilance hráčů TJ MG Cheb

 

jméno

1.k

2.k

3.k

4.k

5.k

6.k

součet

body

umístění

Honza Kadlec

28

35

25

35

30

38

191

62

Žáci – 1. Mistr ČR

Boris Svoboda

28

36

24

35

25

46

194

57

Junioři – 8.

Daniel Bureš

28

51

33

46

33

61

252

0

Žáci – 7.

 

 

JW

 

Vyhledávání

Kontakt

TJ MG Cheb, z.s. Břehnická 19
Cheb
350 02
+420 722 240 879
OTEVŘENO KAŽDÝ ROK:

vždy od 1.dubna. - 30.září

Po - Pá :        14:00 - 20:00

So :                12:00 - 20:00

Ne a svátky : 13:00 - 20:00

Za nepříznivého počasí zavřeno.

 

Více informací o minigolfovém areálu.

Facebook

Adresa areálu: Břehnická 19, Cheb -> lokalizace v Mapy.cz